سخن بزرگان
 • حضرت امام خمینی (ره):آنها که شهید شدند، به خدمت خودشان و رسالت خودشان و به اجر خدمت خودشان رسیدند.

  حضرت امام خمینی (ره)
 • شهید محمد جعفر سعیدی : با عضویت در بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می توانید دین خود را به اسلام و انقلاب اسلامی ادا کنید.

  سرلشکر پاسدار شهید محمد جعفر سعیدی
 • آیت الله شهید سید محمد حسینی بهشتی : ما شهداء را از دست نداده ایم، بلکه آنها را بدست آوردیم .

  شهید بهشتی
 • پیامبر اعظم حضرت محمد (ص) : شهید هفتاد نفر از بستگان خود را شفاعت می کند .

  حضرت محمد (ص)
 • حضرت امام خمینی (ره) : شهادت در راه اسلام برای همه ما افتخار است .

  حضرت امام خمینی (ره)

 کتاب " آخرین عکس" حاوی روایت زندگی و خاطرات شهید علی مزارعی ( از شهدای شهرستان دشتی) اثر غلامعباس احمدی منتشر شد.

نویسنده کتاب یاد شده روز یکشنبه در گفت و گو با پایگاه نشر آثار سردار شهید محمد جعفر سعیدی اظهار کرد: آخرین عکس خاطرات زندگی شهید علی مزارعی از زبان خانواده و همرزمان اوست که در سه فصل تدوین و گردآوری شده است.

وی بیان کرد: خاطرات این کتاب خواننده را با سبک زندگی شهید مزارعی آشنا می‌کند.

احمدی ادامه داد: این کتاب در پاییز امسال توسط انتشارات حماسه یاران راهی بازار شد این کتاب در ۱۱۲ صفحه تهیه و تنظیم شده است توسط مجموعه فرهنگی ایثار و شهادت پلاک ۲۳۴ شهدای شهرستان دشتی.

وی در ارتباط با نام کتاب نیز توضیح داد: شهید مزارعی در شب آخرین اعزام حین آماده کردن وسایلش به همرزمش گفته «این عکس رو بگیر و یه جای مطمئن نگه دار؛ ممکنه یه روزی به دردتون بخوره.»

احمدی افزود: پس از اینکه خبر شهادتش آوردند از خانواده شهید درخواست عکس می‌شود که همان عکس به عنوان آخرین عکس شهید مورد استفاده قرار می‌گیرد و همین موضوع منجر شد تا نام " آخرین عکس" برای بیان خاطرات شهید مورد استفاده قرار گیرد.

شهید «علی مزارعی» فرزند ابراهیم در پنج مرداد سال 1337 در روستای «میانخره» از توابع شهرستان دشتی در استان بوشهر دیده به جهان گشود و در عملیات کربلای 4 در تاریخ چهارم دی ماه 1365 به درجه رفیع شهادت رسید.