سخن بزرگان
 • حضرت امام خمینی (ره):آنها که شهید شدند، به خدمت خودشان و رسالت خودشان و به اجر خدمت خودشان رسیدند.

  حضرت امام خمینی (ره)
 • شهید محمد جعفر سعیدی : با عضویت در بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می توانید دین خود را به اسلام و انقلاب اسلامی ادا کنید.

  سرلشکر پاسدار شهید محمد جعفر سعیدی
 • آیت الله شهید سید محمد حسینی بهشتی : ما شهداء را از دست نداده ایم، بلکه آنها را بدست آوردیم .

  شهید بهشتی
 • پیامبر اعظم حضرت محمد (ص) : شهید هفتاد نفر از بستگان خود را شفاعت می کند .

  حضرت محمد (ص)
 • حضرت امام خمینی (ره) : شهادت در راه اسلام برای همه ما افتخار است .

  حضرت امام خمینی (ره)

به گزارش ستاد بزرگداشت سردار شهید محمد جعفر سعیدی، دومین محفل انس با قرآن کریم همزمان با ماه مبارک رمضان در زادگاه سردار رشید اسلام شهید «محمد جعفر سعیدی» برگزار شد.
«محمد فقیه» مدیر کل امور مالی و ذیحسابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته در محفل انس با قرآن کریم در روستای احشام قایدها گفت: انسان با توسل به قرآن کریم معنویت را در وجود خود تقویت کرده و خود را برای تزکیه نفس و دوری از هرگونه گناه آماده می‌کند.
فقیه با اشاره به این که روایات فراوانی در باب ثواب تلاوت و ختم قرآن کریم در این ماه پربرکت وجود دارد اظهار کرد: بنا به سنت حسنه‌ اسلام هر ساله در ماه مبارک رمضان، انسان با شرکت در جلسات تلاوت و ختم قرآن کریم روح و نفس خود را با آیات قرآن کریم روشنایی می‌بخشند.
وی ادامه داد: گسترش فرهنگ تلاوت قرآن، استفاده از اساتید قرآنی به منظور ترویج معنویت قرآن در زندگی افراد و جامعه و آشنایی و نزدیکی با کلام الهی از اهداف این محافل قرآنی است.
فقیه اضافه کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی است که بیشتر به آثار و برکات قرآن در این ماه توجه و قدر این انس و در خدمت قرآن بودن را بدانیم.
وی در پایان تصریح کرد: روستای احشام قایدها دو سال پیاپی این افتخار را دارد که با حضور افتخار جهان اسلام سید جواد حسینی این محفل نورانی را برگزار می کند و از حمایت معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر و دست اندرکاران این برنامه سپاس گزارم و از همه و سایر مسوولین استانی و شهرستان و از حضور مردم که در مراسم حضور داشتند تقدیر و تشکر کرد.
در این مراسم سرتیپ پاسدار آزاده سرافراز مدافع حرم «غلامعلی کفاش» مدیر اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر، حجت‌الاسلام و المسلمین «عبدالحسین مصلح» امام جمعه شهرستان دشتی، سرهنگ پاسدار «علی غضنفری» فرمانده سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی و سایر مسوولین شهرستان، حضور داشتند.
دومین محفل انس با قرآن کریم ساعت 21 با حضور قاری برجسته و بین‌المللی کشور «سیدمحمدجواد حسینی»، خانواده‌های معظم شهدا و مردم ولایت مدار روستای احشام قایدها در مسجد ولیعصر (عج) برگزار شد.
 
این مراسم با همکاری و مشارکت :
هیات امناء مسجد ولیعصر (عج) روستا احشام قایدها
دهیاری و شورای اسلامی روستا احشام قایدها
ستاد بزرگداشت سردار شهید محمد جعفر سعیدی
ستاد یادواره شهدای روستای احشام قایدها
سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی
حوزه مقاومت بسیج والفجر