سخن بزرگان
 • حضرت امام خمینی (ره):آنها که شهید شدند، به خدمت خودشان و رسالت خودشان و به اجر خدمت خودشان رسیدند.

  حضرت امام خمینی (ره)
 • شهید محمد جعفر سعیدی : با عضویت در بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می توانید دین خود را به اسلام و انقلاب اسلامی ادا کنید.

  سرلشکر پاسدار شهید محمد جعفر سعیدی
 • آیت الله شهید سید محمد حسینی بهشتی : ما شهداء را از دست نداده ایم، بلکه آنها را بدست آوردیم .

  شهید بهشتی
 • پیامبر اعظم حضرت محمد (ص) : شهید هفتاد نفر از بستگان خود را شفاعت می کند .

  حضرت محمد (ص)
 • حضرت امام خمینی (ره) : شهادت در راه اسلام برای همه ما افتخار است .

  حضرت امام خمینی (ره)

اسماعیل متوسلیان دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت سردار شهید محمد جعفر سعیدی در گفتگو با خبرنگار نوید شاهد از برگزاری جشنواره هنری و ادبی ویژه شهدای عملیات کربلای 4، گردان ابوالفضل (ع) استان بوشهر و سردار شهید محمد جعفر سعیدی خبر داد.


وی تصریح کرد: این جشنواره از تاریخ سوم تیرماه همزمان با سالروز تولد شهید سعیدی آغاز به کار خواهد کرد و علاقمندان تا 31 شهریور فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. جشنواره دارای دو بخش هنری شامل عکس، پوستر، نقاشی و نماهنگ و بخش ادبی شامل شعر، داستان کوتاه، دلنوشته و مقاله است و برخلاف سایر جشنواره‌ها که یک ماهه برگزار می‌شوند، ستاد اجرایی این جشنواره برآن شد فرصت سه ماهه‌ای را در اختیار هنرمندان قرار دهد تا آثار فاخر و ارزشمندی را دریافت کند.

متوسلیان افزود: روز سی‌ویکم شهریور داوری انجام می‌شود و در تاریخ بیست و هشتم ماه صفر که هرساله مراسم بزرگداشت شهید سعیدی در روستای محل تولدش برگزار می‌شود، همه آثار دریافت شده در نمایشگاهی در معرض دید قرار خواهند گرفت و به آثار برتر نیز جوایزی اهدا خواهد شد.

دبیر اجرایی این جشنواره ضمن بیان اینکه مجری اصلی جشنواره، ستاد بزرگداشت سردار شهید محمد جعفر سعیدی است، از همکاری و مشارکت منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران، سپاه امام صادق (ع)، بنیاد حفظ ارزشهای دفاع مقدس، کنگره سرداران و دوهزار شهید، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری و ... استان بوشهر، سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی و همچنین هیئت امنای مسجد ولیعصر (عج)، دهیاری، شورا، ستاد برگزاری یادواره‌ شهدای روستای احشام قایدها در برگزاری این جشنواره خبر داد. 

ثبت نام این جشنواره هم از طریق دبیرخانه در استان بوشهر و هم بصورت اینترنتی از سوی سایت نوید شاهد صورت می گیرد که جزئیات آن متعاقبا اعلام خواهد شد. 

گفتنی است؛ سردار شهید محمد جعفر سعیدی متولد سوم تیرماه 1334 در روستای احشام قایدها از توابع شهرستان دشتی استان بوشهر چشم به جهان گشود. وی در تاریخ چهارم دیماه 1365 در محور عملیاتی کربلای 4 جزیره سهیل به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر مطهر شهید پس از 10 سال مفقودیت در تاریخ هجدهم بهمن‌ماه 1375 به وطن بازگشت و در گلزار شهدای بندر گناوه در جوار همرزمان شهیدش آرام گرفت. این شهید بزرگوار از فرماندهان گردان ابوالفضل (ع) و یکی از شهدای شاخص استان بوشهر است.