سخن بزرگان
 • حضرت امام خمینی (ره):آنها که شهید شدند، به خدمت خودشان و رسالت خودشان و به اجر خدمت خودشان رسیدند.

  حضرت امام خمینی (ره)
 • شهید محمد جعفر سعیدی : با عضویت در بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می توانید دین خود را به اسلام و انقلاب اسلامی ادا کنید.

  سرلشکر پاسدار شهید محمد جعفر سعیدی
 • آیت الله شهید سید محمد حسینی بهشتی : ما شهداء را از دست نداده ایم، بلکه آنها را بدست آوردیم .

  شهید بهشتی
 • پیامبر اعظم حضرت محمد (ص) : شهید هفتاد نفر از بستگان خود را شفاعت می کند .

  حضرت محمد (ص)
 • حضرت امام خمینی (ره) : شهادت در راه اسلام برای همه ما افتخار است .

  حضرت امام خمینی (ره)

سردار«رمضان زیرراهی» فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در مراسم بزرگداشت سردار شهید محمد جعفر سعیدی و ۱۳۸ شهید عملیات کربلای ۴ استان بوشهر اظهار داشت: رزمندگان این استان در دوران دفاع مقدس افتخارات بزرگی در میدان‌های دشوار و سخت دفاع بدست آوردند.

وی گفت: سردارشهید کحمد جعفرسعیدی باعث افتخار شهرستان دشتی و استان بوشهر است که با شهادت خود در عملیات کربلای ۴ باعث افتخار و سربلندی و پیروزی رمندگان اسلام شدند.

وی تاکید کرد: امروز عده‌ای بدخواه و دشمن ملت می‌خواهند بین افتخارات بزرگ رزمندگان اسلام و ملت جدایی بیاندازند و این خیانتی بسیاربزرگ و آشکار در حق ملت آگاه ایران است.

زیرراهی بیان کرد: ملت ایران همواره مدیون جوانانی است که این پیروزی‌ها و حماسه‌ها را آفریدند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

وی گفت: در عملیات کربلای ۴ این رزمندگان استان بوشهر در ناو تیپ حضرت امیر (ع) بودند که خوش درخشیدند و استان بوشهر در این عملیات بیشترین شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

سردار شهید محمد جعفر سعیدی از شهدای شاخص استان بوشهر است که در سوم تیرماه ۱۳۳۴ در روستای احشام قایدی‌ها از توابع بخش مرکزی شهرستان دشتی چشم به جهان گشود و در چهارم دی ماه ۱۳۶۵ در محور عملیاتی کربلای ۴ جزیره سهیل عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهر این شهید پس از ۱۰ سال مفقودی در سال ۱۳۷۵ به وطن بازگشت و در گلستان شهدای بندر گناوه استان بوشهر در جوار همرزمان شهیدش آرام گرفت.