سخن بزرگان
 • حضرت امام خمینی (ره):آنها که شهید شدند، به خدمت خودشان و رسالت خودشان و به اجر خدمت خودشان رسیدند.

  حضرت امام خمینی (ره)
 • شهید محمد جعفر سعیدی : با عضویت در بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می توانید دین خود را به اسلام و انقلاب اسلامی ادا کنید.

  سرلشکر پاسدار شهید محمد جعفر سعیدی
 • آیت الله شهید سید محمد حسینی بهشتی : ما شهداء را از دست نداده ایم، بلکه آنها را بدست آوردیم .

  شهید بهشتی
 • پیامبر اعظم حضرت محمد (ص) : شهید هفتاد نفر از بستگان خود را شفاعت می کند .

  حضرت محمد (ص)
 • حضرت امام خمینی (ره) : شهادت در راه اسلام برای همه ما افتخار است .

  حضرت امام خمینی (ره)

حکایت این عزیز مصداق این مصرع از سعدی بود:
"رنگ رخسار خبر می‌دهد از سر ضمیر"
و ما نوجوان آن روزها، فقط رنگ رخسار محمد جعفر را می‌دیدیم چهره آرام و متین و عارف‌گونه او . چهره‌ای که برای ما آن روزها نماد یک بسیجی پاک بود. که از عرش چند روزی به خاک آمده بود و همجنس ما شده بود. تصاویری که از ایشان به یادگار مانده است، به خوبی رنگ رخسار او را می‌تاباند. و همین کافی است که ما از سر ضمیر این عزیز رازگشایی کنیم آن روزها او مسئول بسیج بود و ما باید به اذن او به راه می‌زدیم و برای او چقدر سخت و رنج‌آور بود که به او  اذن اعزام نمی‌دادند. به یقین  همه می‌دانستند اعزام او همان و تشییع او همان. و او آن روزها با دلی سرشار از غم و اندوه و سوگوار از دست دادن جوانانی که خود تربیت و آماده شهادت کرده بود، صبور و دلتنگ عزیزانش ایستاد تا به لحظه موعود رسید. به لحظه‌ای که  از سر ضمیر او در قامت یک شهید راز گشایی شد  
 و از تندیس مردی که برای ما اسوه اخلاق و جوانمردی و وفاداری بود رونمایی گردید. بفرمائید عشق، بفرمائید محبت، بفرمائید ایثار، بفرمایید گذشت و وفاداری،بفرمائید ادب و متانت، بفرمائید... شهید سعید ما انسان بود. ما هم می‌توانیم.

راوی آقای غلامحسین دریانورد