سخن بزرگان
 • حضرت امام خمینی (ره):آنها که شهید شدند، به خدمت خودشان و رسالت خودشان و به اجر خدمت خودشان رسیدند.

  حضرت امام خمینی (ره)
 • شهید محمد جعفر سعیدی : با عضویت در بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می توانید دین خود را به اسلام و انقلاب اسلامی ادا کنید.

  سرلشکر پاسدار شهید محمد جعفر سعیدی
 • آیت الله شهید سید محمد حسینی بهشتی : ما شهداء را از دست نداده ایم، بلکه آنها را بدست آوردیم .

  شهید بهشتی
 • پیامبر اعظم حضرت محمد (ص) : شهید هفتاد نفر از بستگان خود را شفاعت می کند .

  حضرت محمد (ص)
 • حضرت امام خمینی (ره) : شهادت در راه اسلام برای همه ما افتخار است .

  حضرت امام خمینی (ره)

 

شهید محمد درویشی
نام پدر: سلمان
تاریخ تولد: 1335/5/16
محل تولد: دوراهک
میزان تحصیلات: خواندن و نوشتن
شغل: سرباز
یگان اعزام کننده: نیروی زمینی ارتش
تاریخ شهادت: 1359/10/17
عملیات: توکل
محل شهادت: دارخوین
محل دفن: بهشت شهدای دوراهک


زندگی نامه
شانزدهم مرداد1335، در دوراهک به دنیا آمد. پدرش سلمان و مادرش بانو نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. ازدواج کرد و صاحب دو پسر شد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست هفتم دی 1359، در عملیات توکل با مسئولیت راننده در منطقه دارخوین  به شهادت رسید. پیکر او را در بهشت شهدای دوراهک به خاک سپردند.

 

وصیت نامه


بسم الله الرحمن الرحيم
با آگاهي به راهم اميدوارم  که در اين راه به « شهادت» نائل آيم. امروز اين آرزوي ميليون ها زن و مرد مسلمان در کشور عزيز ما مي باشد و امروز روزي است که بايد به نجات اسلام شتافت. بايد که اسلام را احياء نمود و ان شاء الله تعالي همانطوري که آرزوي ماست اين انقلاب را به رهبري امام امت عزيز به انقلاب حضرت بقية الله الاعظم امام المهدي (عليه السلام ) پيوند خواهيم زد. که انقلاب جهاني اسلام مي باشد و به اين منظور بايد جهاد در راه خدا را برگزيد.
 و من با آگاهي کامل به راهم که مسير الله است، اين حرکت را برگزيدم. البته اين بار سرباز اسلام هستم و جانباز ميهن اسلاميم که مايه افتخار و سرافرازي من مي باشد و اميدوارم در اين راه ما به پيروزي بر کفر يا « شهادت» که نهايت آرزوي ما مي باشد، برسيم. چرا که شکست ما شکست اسلام و انقلابمان مي باشد.
امروز افتخارمان اين است که در راه عقيده اي جهاد ميکنم که به حقانيت آن کاملاً آگاهيم و غير از اين راهي برايمان نمي ماند که ما پيروز شويم و يا «شهادت» را چون اسلحه اي مرگبار بر فرق دشمن فرود آوريم...
والسلام به اميد پيروزي


مورخه 1359/8/16 روز جمعه
محمد درويشي